TARİHÇEMİZ

İmdat Metin Zorer’in Ağzından

Mert Deniz Nakliyatı Gemi Acentalığı Özgeçmişi

Mesleği gemi kaptanlığı olan babam Recep Fehmi Zorer , edindiği iş çevresine istinaden 1947 yılında RECEP FEHMİ ZORER DENİZ NAKLİYATI GEMİ ACENTALIĞI firmasını kurdu.

Ben 1958 yılında lise 2.sınıfta okurken öğleden sonraları, 1960 yılında İktisat Fakültesine başladıktan sonra da her gün babama yardım etmeye, iş öğrenmeye başladım.

1975 yılında babamın isteği ile firmamız RECEP FEHMİ VE OĞLU METİN ZORER DENİZ NAKLİYATI GEMİ ACENTALIĞI oldu.

1978 yılında babam Recep Fehmi Zorer firmadan ayrıldıktan sonra firma İMDAT METİN ZORER DENİZ NAKLİYATI GEMİ ACENTALIĞI olarak devam etti.

1981 yılından itibaren büyük oğlum Çetin zorer firmaya katılınca yeni firmaya henüz bir yaşında olan küçük oğlum Mert Zorer’in ismini ünvan olarak düşündük ve o tarihten itibaren firmamız  MERT DENİZ NAKLİYATI GEMİ ACENTALIĞI şeklini aldı ve 3.kuşak nesil halen işi yürütmektedir.

Mert Zorer devam ediyor…

2009 yılında Amerika’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaparak aile şirketinde çalışmaya başladım. Lojistik departmanımız genç ve dinamik bir ekip ile daha da gelişerek yaklaşık 10 yıldır devam eden konteyner taşımacılığı hizmetimizin son yıllarda önemli bir ivme kazanmasıyla 2016 yılında MERT SEVKİYAT VE GEMİ ACENTELİĞİ A.Ş.’yi kurarak planladığım kurumsal yapının temelini atmış oldum.